Consiliul raional Nisporeni
pagina oficială
       
Prima
Contact
Harta
 
Prima / Evenimente / Ședința de planificare cu aparatul președintelui și subdiviziunile Consiliului raional.
Ședința de planificare cu aparatul președintelui și subdiviziunile Consiliului raional.
01.10.2018 Accesări: 145
Text:
 

 Acţiunile săptămînale ale aparatului Preşedintelui raionului şi subdiviziunilor Consiliului raional Nisporeni pentru perioada 01.10.2018 - 07.10.2018

 

Nr.

d/o

Măsurile preconizate

Data, ora desfăşurării

Locul desfăşurării

Principalele chestiuni la ordinea de zi

Responsabil

Nota cine participă

1

Ședința operativă

Luni,

01.10.18

Ora 08 15

Sala mică de ședințe

Cu privire la activitatea serviciilor, secțiilor și direcțiilor din cadrul consiliului raional.

Secţia Administraţie publică

Preşedintele raionului, șefii serviciilor secțiilor și direcțiilor Consiliului raional

2.

Consiliul de Administrație

Luni

01.10.2018

ora 14.00

Centru Metodic

1.Cu privire la organizarea transportării elevilor.Aprobarea itinerarelor școlare pentru anul de studii  2018-2019;

2.Cu privire la alimentarea copiilor/elevilor în instituțiile educaționale;

3.Cu privire la elaborarea scenariului pentru Ziua lucrătorului din învățământ;

Bejan B.

Negură E.

 Lupea P.

 

Andronache M.

3.

Şedință de lucru

Luni,

01.10.18

ora 15.00

Centrul Metodic

1.Cu privire la organizarea și desfășurarea festivității raionale Ziua lucrătorului din învățământ

Sterpu N.

angajații DÎTS Nisporeni

4.

Sesiune de instruire a cadrelor didactice pentru noua disciplină a Planului cadru ed.tehnologică,ed.plastică.

Luni

01.10.18

 ora 09,00

Centru Metodic

Andronache Valentina

Nani Galina

5.

Sesiune de instruire pentru  cadre didactice  din 15 IET în cadrul Proiectului ”Educația parentală”

Luni ,marți

01-02.10.2018

Grădinița Povestea Nisporeni

Formatorii naționali

Lupea P.

6.

Sesiune de instruire a cadrelor didactice  pentru noua disciplină a Planului cadru educația muzicală

Marți

02.10.18

ora 09.00

Centru Metodic

Negură E

7.

Seminar teoretico-practic cu bibliotecarii școlari:Raport anual de închiriere a manualelor

Marți

02.10.18

ora 08.30

IP Gimn.

M.Eminescu

Crăciun N.

8.

Manifestare dedicată  Zilei Mondiale a oamenilor în etate cu genericul: Salut generație la vârsta eleganței și înțelepciunii!.

Marți

02.10.18

Ora 1200

C.C.T. Luceafărul

Sala Novateca

 

Angela Ionel, specialist principal

 

9.

Sesiune de instruire a cadrelor didactice  pentru noua disciplină a Planului cadru Educație pentru societate

Miercuri

03.10.18

ora 09.00

 Centru Metodic

Lungu V

10.

Ședința Comisiei raionale

(dispoziția președintelui raionului)

Miercuri

03.10.18

ora 10.00

Sala Mare a Consiliului Raional

Pregătirea către sezonul toamnă-iarnă

Ion Sturza

Sterpu N.

Bejan B.

Directorii/șefele de grădinițe

11.

Ședință de supervizare

Joi

04.10.18

ora 0900

DASPF

Cu privire la activitatea lucrătorilor social

E.Tugulea

Lucrărorii sociali

12.

Ședință de judecată

04.19.2018

ora 1000

Judecătoria Ungheni

Determinarea domiciliului copilului minor.

E.Tulbure, specialist principal

Judecător,

Reclamanți,

Solicitanți.

13.

Sedinta comisiei de privatizare

Joi

04.10.18

ora 10.00

Biroul vicepresedintelui raionului

Ordinea de zi:

Scripnic Nina

Daniela Tipa, specialist in serviciul juridic

Membrii comisiei

Festivitatea republicană Ziua profesională a lucrătorului din învățământ;

Joi

04.10.18

ora 14.00

Palatul Național ”Nicolae Sulac” or.Chișinău,

Sterpu N.

14.

Vizită de lucru în teritoriu

04.10.18- 05.10.18

s. Păruceni,

s.Vînători,

s. Seliște

s. Iurceni

1. Evaluarea potențialilor beneficiari ai serviciului social ,,Asistență personală”

2. Verificarea corectitudinii stabilirii ajutorului social

E.Băetrău

V.Moșnoi

Asistentul social comunitar din localitate

15.

Festivitatea raională  Ziua profesională a lucrătorului din învățământ

Vineri

05.10.18

Centru de Tineret Luceafărul,

Nisporeni

Sterpu N.

16.

Ședință de judecată

Vineri

05.10.18

Ora 1000

Judecătoria Ungheni

Decăderea din drepturile părintești.

E.Tulbure, specialist principal

Judecător,

Reclamant DASPF,

Solicitanți.

17.

Ședință de judecată

Vineri

05.10.18

ora 1200

Judecătoria Ungheni

Determinarea domiciliului copilului minor.

E.Tulbure, specialist principal

Judecător,

Reclamanți,

Solicitanți.

18.

Participarea Fanfarei Vasile Amarfii  la Festivalul Vinului.

Simbata

06. 10. 18

ora 900

Or. Chișinău

 

Țopa Vasile, conducător al colectivului

19.

Consilierea cadrelor didactice/manageriale

 

Pe parcursul săptămânii

Monitorizarea pilotării  Planului-cadru de liceu, clasa a XI-a , în IP LT”B.Cazacu” Nisporeni , IPLT”M. Eliade” , Nisporeni,  IP LT “Prometeu”,  Grozeşti;

2.Activităţi de îndrumare metodologică în predarea noilor discipline ale Planului cadru-Dezvoltare personală, educație pentru societate;

Specialiștii DÎTS

20.

Prezentarea materialelor

10.10.2018

05.10.2018

01.10.2018

MECCRM

Oferta de atestare a cadrelor didactice;

2.Școlarizarea obligatorie a elevilor

3.Rețeaua școlară

Andronache M.

Lungu V.

Apostu T.

 



 
Prima / Evenimente / Ședința de planificare cu aparatul președintelui și subdiviziunile Consiliului raional.
Tel. +373 (264) 22058 Anticamera
Fax. +373 (264) 22291
Adresa:
MD – 6401, or. Nisporeni, str. Ioan Vodă, 2
Prima Contact Harta
Actualizat: 13.12.2018
Vizitatori: 638560
sus
Copyright © 2018 CONSILIUL RAIONAL NISPORENI. REPUBLICA MOLDOVA. Toate drepturile rezervate.
Creat de Trimaran