Consiliul raional Nisporeni
pagina oficială
       
Prima
Contact
Harta
 
Prima / Evenimente / Ședința de planificare cu aparatul președintelui și subdiviziunile Consiliului raional.
Ședința de planificare cu aparatul președintelui și subdiviziunile Consiliului raional.
10.02.2020 Accesări: 62
Text:
 

Acţiunile săptămînale ale aparatului Preşedintelui raionului şi subdiviziunilor Consiliului raional Nisporeni pentru perioada 10.02.2020 -16.02.2020

 

Nr.

d/o

Măsurile preconizate

Data, ora desfăşurării

Locul desfăşurării

Principalele chestiuni la ordinea de zi

Responsabil

Nota cine participă

1

Ședința operativă

Luni

10.02.20

Ora 08 15

Sala mică de ședințe

Cu privire la activitatea serviciilor, se

cțiilor și direcțiilor din cadrul consiliului raional.

Secţia Administraţie

publică

Preşedintele raionului, șefii serviciilor secțiilor și direcțiilor Consiliului raional

 

2

Ședință de judecată

Luni

10.02.2020

Ora: 1100

Judecătoria Ungheni

Determinarea domiciliului copilului minor

Specialist DASPF, Eugenia Tulbure

Judecător

 Specialist

DASPF

Reclamanți

3

 Şedinţă de lucru cu angajaţii

 

Luni,

10 .02.20,

ora 1500

 

1. Cu privire la realizarea activităţilor preconizate

2. Cu privire la organizarea şi desfăşurarea olimpiadei la disciplinele de studii, etapa raională  etc.

Sterpu N.

 

4

Verificarea lucrărilor de la Olimpiada şcolară, etapa raională:

 

Luni, 10 februarie

Marţi, 11 februarie

Miercuri, 12 februarie

 

 

Istoria românilor şi universală

Chimia

Geografia

Lungu V.

Lungu A.

Lungu V.

 

5

Serviciul de asistenţă psihopedagogică

 

 

10.02.20

IP Gimnaziul Zberoaia 

 

Reevaluarea dezvoltării copilului cu CES din

IP Gimnaziul Zberoaia 

2. Asistență metodologică cadrului didactic la clasă și președintelui Comisiei Multidisciplinare

Specialiştii

SAP

 

6

Evaluarea psihologică specifică a copilului, elaborarea raportului de evaluare

 10.02.20

 14.02.20

 

 

Drumea O.

 

7

Concursul raional Pedagogul Anului, ediţia 2020

proba orală

Marţi,

11.02.20

ora 1400

CM

 

 

 

8

3. Asistență psihopedagogică copiilor cu probleme în dezvoltare, copilului cu tulburări din spectru autist conform graficului elaborat – sediul SAP

- pedagogică

- educațională

- logopedică

psihopedagogică

11.02.2020-14.02.2020,

SAP

 

 

 

Bouroș I.

Rotaru N.

Bolun M.

Pahome L.

 

9

Ședință de judecată

Miercuri

12.02.2020

Ora:0930

Judecătoria Ungheni

Determinarea domiciliului copilului minor

Specialist

DASPF, Eugenia Tulbure

Judecător

Specialist DASPF

Reclamanți

10

Lecţii cu acces public

IET Învăţământ gimnazial

Miercuri, 12 februarie

 

Grădiniţa de copii “Andrieş”,

LT  “M. Eliade”

 

Maria Andronache

 

11

Participarea în cadrul comisiei de transmitere – primire  a drumului local L 392.1 Drum de acces spre s. Găureni

Miercuri

12.02.2020

Ora 1000

com. Bălănești,

sat. Găureni

Transmiterea drumului.

Șef Secția CDT

Savelie TIPA

Șef Secția CDT

Savelie TIPA

Sp. Pr. Secția CDT

Dumitru ȘIȘCANU

12

Vizită în teritoriu

Miercuri

12.02.2020

  Ora 1100

Milești

Bălănești

Vînători

Monitoizarea Serviciului ”Îngrjire socială la domiciliu”

Sepcialiști

DASPF

Specialiști DASPF

Lucrători sociali

Beneficiari

13

Ședință de lucru

Joi

13.02.2020

Ora:0900

DASPF

Revizuirea dosarelor din serviciul ”Îngrijire socială la domiciliu”

Specialiști

DASPF

Specialiști DASPF

Lucrători sociali

14

Sesiuni de informare

Joi

13.02.20

Ora 10.00

Sala mică de ședințe

Instruire organizată de Cancelaria de Stat cu suportul proiectului Uniunii Europene "Sprijin în procesul de reformare a administrației publice".

Tatiana

Drumea, șef interimar Secţia Administraţie

publică

Preşedintele raionului,

Primari, secretari ai consiliilor locale

15

Seminar cu cadrele didactice de sprijin, președinți CMI și psihologii: ,,Abuzul sexual al copiilor în mediul online în parteneriat cu Centrul Internațional ,,La Strada”

Joi, 13 februarie

 

Centrul metodic

 

Drumea O.

 

16

Vizite de ghidare şi consiliere a cadrelor didactice şi de conducere din instituţiile

Joi

 13.02.20

 

Gimnaziul „V. Bulicanu”, Boldureşti

Grădiniţa de copii  „Poieniţa”, Boldureşti

Bejan S.

 

Colaboratorii direcţiei

 

17

Ziua comemorării celor căzuți în războiul din Afganistan

Vineri

14.02.20

Ora.10.00

 

 

Secția Cultură și Turism

Preşedintele raionului, șefii serviciilor secțiilor și direcțiilor Consiliului raional

18

Prezentarea notelor informative, rapoartelor către MECC a RM şi alte instituţii ale statului etc.

 

Până la 14 februarie

 

 

 

 

 

 

 

Oferta pentru olimpiada republicană la disciplinele: Matematică , Limba şi literatura română,  Chimie, Biologie, Fizică,  Geografie şi Istoria românilor şi universală

Propuneri privind constituirea Comisiei Raionale de Examene

Andronache M.

 

Bejan S.

 

19

Ședință de judecată

Vineri

14.02.2020

Ora:1030

Judecătoria Ungheni

Determinarea domiciliului copilului minor

Specialist DASPF, Eugenia Tulbure

Judecător

Reclamanți

Specialist DASPF

20

Instruirea persoanelor responsabile de administrarea bazei de date cu privire la candidaţii la examenele de bacalaureat, sesiunea 2020

Vineri, 14 februarie

ora 1400

 

 

Bejan S.

Vacari A.

 

21

Aplicarea Hotărârii de Guvern nr. 357 cu referire la determinarea dizabilității. Completarea formularului nr. 5

Zilnic

 

 

Specialiştii

SAP

 

22

Monitorizarea        expluatării drumurilor publice locale în perioada rece a anului .

Permanent

r. Nisporeni

Verificarea pregătirii drumurilor locale.

Șef Secția CDT

Savelie TIPA

Specialiștii Secției CDT

 

 

23

Examinarea stării tehnice a clădirilor publice cu aprecierea volumelor de lucrări pentru reparații capitale și întreținerea lor în localitățile primăriile locale.

Pe parcursul săptămânii

r. Nisporeni

Examinarea tehnică a clădirilor

Șef Secția CDT

Savelie TIPA

Specialiștii Secției CDT

Primarii comunelor și primăriilor din raion.

24

Colectarea informațiilor prtivind listele blocurilor cu mai mult de 2 nivele și a obiectelor de menire social –culturală amplasate pe teritoriul primăriilor din raion în conformitate cu circulara  Agenției de Securitate Tehnică din 18.12.2019

Pe parcursul săptămânii

r. Nisporeni

Colectarea informațiilor

Sp. Pr. Secția CDT

Petru  POPA

Specialiștii SCDT

Primarii comunelor și primăriilor din raion.

25

Participarea în cadrul comisiilor de specialitate pentru ședința ordinară a Consiliului raional Nisporeni care se va desfășura la data de 18.02.2020

Pe parcursul săptămânii

or. Nisporeni,

str. Ioan Vodă, 2

Argmentarea proiectelor de decizii

Șef Secția CDT

Savelie TIPA

Șef Secția CDT

Savelie TIPA

 

 
Prima / Evenimente / Ședința de planificare cu aparatul președintelui și subdiviziunile Consiliului raional.
Tel. +373 (264) 22058 Anticamera
Fax. +373 (264) 22291
Adresa:
MD – 6401, or. Nisporeni, str. Ioan Vodă, 2
Prima Contact Harta
Actualizat: 17.02.2020
Vizitatori: 873754
sus
Copyright © 2020 CONSILIUL RAIONAL NISPORENI. REPUBLICA MOLDOVA. Toate drepturile rezervate.
Creat de Trimaran