Victimele catastrofei de la Cernobîl au fost comemorate astăzi, 26 aprilie. La 35 de ani de la tragicul eveniment, vicepreședinții raionului, angajații Consiliului raional dar și participanții la acțiunile de lichidare a consecințelor au depus flori la Memorialul victimelor căzute în avaria de la Cernobîl.
RAIONUL NISPORENI
CONDUCEREA RAIONULUI
CONSILIUL RAIONAL
ACTE NORMATIVE
Din aceeași categorie
Noutati
Ședința Comitetului de Monitorizare al Programului Interreg Black Sea
Consiliu Administrator10 iunie 2026




