Astăzi, președintele raionului dnul Vasile MĂRCUȚĂ l-a felicitat pe Înaltpreasfințitul PETRU, Arhiepiscop de Ungheni și Nisporeni, pentru avansarea în treapta de arhiepiscop, titlul primit de la Sanctitatea Sa, KIRIL, Patriarhul Moscovei și al Întregii Rusii. Președintele raionului a menționat că acest titlu este o dovadă de înaltă apreciere din partea Bisericii și a societății, i-a urat multă sănătate, pace sufletească, bucurii, împliniri și realizări frumoase în activitate.
RAIONUL NISPORENI
CONDUCEREA RAIONULUI
CONSILIUL RAIONAL
ACTE NORMATIVE
Din aceeași categorie
Noutati
Ședința Comitetului de Monitorizare al Programului Interreg Black Sea
Consiliu Administrator10 iunie 2026


