De Ziua Internațională a Persoanelor în Etate, președintele raionului dnul Vasile MĂRCUȚĂ împreună cu deputații în Parlamentul Republicii Moldova dnul Vasile BÎTCA și dnul Ghenadie VERDEȘ au vizitat și au felicitat persoanele în etate internate în Secția Îngrijiri Cronice a Spitalului raional Nisporeni. Totodată, întru susținerea secției, au fost donate două televizoare și un frigider, iar Centrului de Sănătate Nisporeni, un lot de dezinfectant.
RAIONUL NISPORENI
CONDUCEREA RAIONULUI
CONSILIUL RAIONAL
ACTE NORMATIVE
Din aceeași categorie
Noutati
Ședința Comitetului de Monitorizare al Programului Interreg Black Sea
Consiliu Administrator10 iunie 2026



